Viessmann Klima

Alman enerji şirketi olan Viessmann, iklimlendirme konusunda birçok alanda yer almaktadır. Hem ısıtma hem de soğutma sistemleri üreten şirket, klima sistemleri ile de öne çıkmaktadır. Birbirinden farklı segmentlerde üretilen bu klimalar, 9000, 12000 ve 24000 BTU büyüklüklerinde tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Viessmann klima çeşitlerine baktığımızda ise duvar tipi, split klime ve salon tipi olmak üzere üç ayrı özellikte ürün öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra kanallı, kaset ve tavan tipleri de kullanılmaktadır.

Viessmann Isıtma ve Soğutma Ürünleri

Viessmann, bugüne kadar hem ısıtma hem de soğutma kısmında birçok ürün ortaya koymayı başaran şirketler arasında yer almaktadır. İklim çözümleri sayesinde optimum iç ortam sıcaklığı, sıcak su, elektrik ve iyi hava kalitesi sağlamanın yanı sıra, klimaları sayesinde soğutma işlemlerini de başarı ile yapmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemlerinin bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Viessmann 2046MEN1 Pro 18000 Btu Split İnverter Klima
  • Viessmann Vitoclima 200-S/HE WA2015MLCO 9000 BTU İnverter Klima
  • Viessmann WS2025MEN2 Pro 18,000 Btu Split Klima
  • Viessmann Vitoclima 200-S/HE 10918 Btu İnverter Klima
  • Viessmann DS2160T2 Kanal Tipi Klima

Viessmann Duvar Tipi Klima

Viessmann markasının en fazla tercih edilen klima tipi duvar modelleridir. Genellikle ev veya evlerden oluşan ofislerde kullanılan bu klima tipi, az yer kapladığı için tercih edilmektedir. Duvara sabitlenen bu tip klimada sessiz çalışma gibi seçeneklerin de bulunması ile birlikte iklimlendirme işini yapar. 9000 BTU’dan başlayarak 24000 BTU’ya kadar çıkan duvar tipi klimalar, enerji tasarruflu olması açısından da talep edilmektedir.

Viessmann Split Klima

Viessmann split klima, tip olarak duvar modeline benzese de ayrılan yönleri bulunmaktadır. İç ve dış ünitesi birbirinden bağımsız olarak çalışır. Montajlama aşamasında kanala ihtiyaç duymadığı için zorlanmazsınız. Dış ünite duvara, duvarın yakınına ya da soğutma işleminin yapılacağı alana sabitlenebilir. Sessiz çalışması sebebi ile de split klimalar fazlasıyla tercih edilmektedir. Bir tek dış üniteye birden fazla iç ünite bağlayarak çalıştırabilirsiniz.

Viessmann Salon Tipi Klima

Viessmann salon tipi klimaları genellikle alanı geniş kurumlarda görebiliriz. Bunlara genellikle bankalarda rastlarız. Bu tip klimalar genellikle kuruluma ihtiyaç duymazlar. Dikdörtgen formu olan ve ayakta duran sistemlerdir. Manuel kontrol edilebildiği gibi uzaktan kumanda ile de müdahale edilebilir. Zararlı gaz salmadan iklime zarar vermeden çalışır. Modelden modele farklılık gösterse de 43 derece ile -7 derece arasında çalışır. Aynı zamanda seyyar olmasının avantajı ile istenilen yere taşınarak ısıtma ve soğutma işleminin farklı bir alanda yapılmasını da sağlar.

Viessmann Toptan Satış

Viessmann toptan satış için distrübitör firma ya da satış şubeleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu noktalardan alacağınız bilgiye göre hareket eder, toplu satış için gerekli şartları oluşturabilirsiniz. Bunun için en yakın bayiye gidip gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Rzg İklimlendirme Viessman klima, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri satış, projelendirme ve uygulama hizmetlerinde yetkili bayidir.