Vrf SistemleriVrf Sistemleri

VRF sistemi, Türkçesi Değişken Soğutucu Akışkan Debisi olarak çevrilebilir. Sistem, iklimlendirme markası olan Daikin tarafından icat edilen ve 1982 yılında piyasaya sürülen bir çeşit ısıtma ve soğutma işlevi gören üründür.

VRF sisteminde dış üniteden çıkan gaz veya sıvı tüm sistemi dolaşarak her noktaya nüfuz eder ve sonunda yeniden sisteme dönüş yaparak görevini tamamlar. Genellikle VRF sistemleri büyük binalarda kullanılmaktadır. İçerideki her ünite ana hatta boru ile bağlıdır ve bu da dış kontrol ünitesi ile bağlantı halindedir. İç üniteler ısıtma ve soğutma işlemini yapmak için oldukça gereklidir.

VRF klimalar, farklı klima türlerine göre daha az enerji ile çalışır ve bu sayede özellikle işletmelerin elektrik giderlerini en aza indirir. Bu özelliği sayesinde bir de çevreye de duyarlı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca VRF sistemlerinin iki farklı türü olduğundan da bahsedebiliriz. Birincisi Heat Recovery VRF (ısıtma ve soğutmayı aynı anda yapan), ikincisi ise Heat Pump VRF (Aynı anda yalnızca ısıtma ya da soğutma işlemini yürüten) olarak isimlendirilir.

Vrf Sistemleri Nasıl Çalışır?

VRF klima sistemleri genel olarak merkezi olarak isimlendirilir. Dış (ana) üniteye bağlı olan iç üniteler esas gücü ve etkiyi buradan alır. Yani içerideki üniteler daha çok dağıtıcı görevi görürler. VRF sistemleri gaz ya da sıvı kullanarak iklimlendirme işlemini gerçekleştirmektedir. Dış üniteden çıkan ve iklimlendirme için tüm sistemi dolaşan madde, en sonunda yeniden çıkış noktasına geri döner ve daha sonra yeniden aynı görev için sisteme geri gönderilir. İç üniteler ana boru hattına bağlı olsa da birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebilirler.

Vrf Sistemleri Kurulumu

VRF sistemlerinin kurulumu için öncelikle keşif yapılır. Bu konuda yetkin olan ve belgesi bulunan firma ile çalışmak oldukça önemlidir. VRF sistemlerinin keşif çalışması sonrasında kurulumun yapım aşaması ortaya çıkar. Öncelikle dış ünite kurulur, daha sonra iç üniteleri birbirine bağlayacak olan boru sistemine yer verilir. Son olarak iç ünitelerin yerleştirilmesi ve elektrik hattının bağlanması ile tüm işlem profesyonel bir şekilde son erer.

Vrf Sistemi Fiyatları

VRF sistemi fiyatları klima markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle birçok fiyat ortaya çıkar. Ayrıca tipine göre VRF sistemleri de fiyata doğrudan etki eder. Bunun için öncelikle bir bayi ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Yapılacak keşif sonrasında fiyat net olarak size iletilecektir.

Vrf Sistemi Avantajları

VRF sisteminin en büyük avantajı elektrik tasarrufudur. Bu sayede çevreci bir iklimlendirme sistemi olduğunu söylemek de doğru olacaktır. İç ünitelerde sessiz çalışma imkânı sayesinde özellikle otel, konferans salonları gibi sessizliğin istendiği yerlerde ciddi avantajlar sağlar. VRF dış ünite sistemleri 20°C ile 52°C aralığındayken soğutma işlemini yapabilir durumdayken, dış ortam sıcaklığı -25°C ile 15,5°C aralığındayken ısıtma sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Vrf Sistemlerinde Fark Yaratan Hizmetlerimiz

Rzg İklimlendirme, modern ve gelişmiş VRF sistemleri ile mekanlarınızı en verimli şekilde ısıtma, soğutma ve havalandırma hizmetleriyle donatıyor. Yenilikçi çözümleri ve sektördeki deneyimli teknik kadrosuyla Rzg İklimlendirme, müşterilerinin ihtiyaçlarına özel özelleştirilmiş hizmetler sunuyor.

VRF sistemleri, enerji tasarrufu ve yüksek performans ile kullanıcılar için mükemmel bir konfor deneyimi sunuyor. Rzg İklimlendirme, müşterilerine en yeni VRF sistemlerini sunmakta ve çözümlerini özelleştirmekte uzmanlaşmıştır. Bu sayede müşterileri, enerji maliyetlerini düşürerek konforlu bir ortamda yaşamaya devam edebilirler.

Rzg İklimlendirme, sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, en iyi ürünleri ve hizmetleri sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Yüksek kaliteli VRF sistemleri, donanım ve yazılım çözümleriyle Rzg İklimlendirme, müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun sistemleri sunmak için çalışmaktadır.

Rzg İklimlendirme, müşteri memnuniyetine verdiği önemle, yüksek kaliteli hizmetler ve rekabetçi fiyatlar sunmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini tam olarak karşılayan özelleştirilmiş çözümler sunan firma, sektördeki liderliğini koruyarak müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir.

RZG İklimlendirme, sektöründe lider markaların ürünlerini kullanarak en kaliteli hizmeti sunmayı hedefleyen bir firma olarak faaliyet göstermektedir. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan firma, yerinde servis, periyodik bakım gibi hizmetlerle de fark yaratmaktadır.

RZG İklimlendirme, sahip olduğu tecrübeli ve uzman ekibi sayesinde müşterilerinin ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlamakta ve her müşteriye özel çözümler sunmaktadır. Firma, dünya genelinde önde gelen markaların ürünlerini kullanarak yüksek performanslı VRF sistemleri kurmaktadır.

Firmanın yerinde servis hizmetleri, müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı ve etkili bir şekilde yanıt verebilmeleri için tasarlanmıştır. Alanında uzman teknik ekipleri, müşterilerinin taleplerini en kısa sürede karşılamak için çalışmaktadır. Periyodik bakım hizmetleri de sistemlerin daha verimli çalışmasını sağlayarak, müşterilerinin enerji maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmaktadır.

RZG İklimlendirme, müşteri memnuniyetini her zaman önceliği olarak görmekte ve her zaman en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

E-Posta

info@rzg.com.tr

Telefon

0850 346 0 794

Adres

Merkez: Atatürk Mh. Güner Sk.
Teknik Yapı Metropark B2 Blok
Kat: 26 D: 212 İkitelli
Küçükçekmece / İstanbul
Şube: Esenşehir Mh. Rençber Sk. No: 14/1
RZG Apartmanı Ümraniye / İstanbul

Bize mesaj gönderin

Sorularınız mı var. Bize mesaj göndererek numaranızı bırakın. Sizi en kısa sürede arayalım.