merkezi iklimlendirme sistemleriRzg İklimlendirme olarak, 18 senelik tecrübemize güvenerek, uzman ekibimizle 2014 yılında kuruluşumuzdan bu yana siz seçkin müşterilerimize hizmet etmekteyiz. Merkezi ısıtma sistemlerimerkezi soğutma sistemlerimerkezi havalandırma sistemlerivrf sistemleri ve yangın sistemlerinin, danışmanlık, projelendirme, uygulama ve kontrolünü, hatasız ve doğru olarak yaparak müşteri memnuniyetini sağlamaktayız. Rzg İklimlendirme özel ve tüzel kişilere sektörümüzde en iyi ve güvenilir hizmeti; yine en güvenilir ve kendi alanında lider firmaların ürünleriyle sunmaktadır.

Merkezi soğutma sistemleri VRF, VRV ve VRS olarak adlantırılan konut ve ticari mekanlara yönelik merkezi klima sistemleridir. Merkezi klima sistemleri soğutma ve ısıtma amacıyla dış ortamlara kurulan vrf sistemleri ile sağlanmaktadır. Merkezi soğutma amacı ile kurulan bu sistemlerde öncelik enerji tasarrufudur. Alışveriş merkezi, hastan plaza ve otellerde çokça tercih edilmektedir.

Merkezi ısıtma sistemleri, fabrika, atölye, depo, sera, alışveriş merkezi, restoran, kafeterya ve spor salonu gibi işletmelerde, tek başına ya da çoklu sistem içine entegre olarak, doğalgazlpgelektrik gibi enerjiler kullanılarak radyant ısıtmayerden ısıtmaısı pompası ile ısıtma gibi yöntemlerle enerji tasarrufu sağlayarak çokça kullanılan merkezi sistemlerdir.

Merkezi İklimlendirme Sistemleri

Genellikle iş merkezlerinde bulunan merkezi iklimlendirme sistemleri, tek bir merkezden kontrol edilen ısıtma ya da soğutma işlemi yapan cihazlara verilen isimdir. Çoğunlukla orta ve büyük ölçekli işletmelerin kullandığı ve hemen her noktayı aynı dereceye getiren merkezi iklimlendirme sistemleri, bireysel ısıtma ve soğutma cihazlarına göre daha ekonomiktir.

Daha az enerji harcayan ve ortamda bulunan herkesin eşit düzeyde ısıdan faydalanmasını sağlayan merkezi iklimlendirme sistemleri aynı zamanda yönetilebilir olması bakımında da öne çıkmaktadır. Çünkü aynı ortamda çalışan birçok kişinin bulunduğu bir yerde sürekli olarak ısıtma ve soğutma sisteminin ayarları ile oynanması enerji sarfiyatını ciddi derecede artıracaktır. Bu sistemler ortamın konforunu artırmak için nemi alırlar.

Merkezi iklimlendirme sistemleri kanal vasıtası ile hava sirkülasyonu sağlar. İçerideki havanın bu kanaldan çekilmesi ile sürekli olarak değişim sağlanır. Merkezi hava sistemi tüm ortama aynı anda ulaşarak ısıtma ve soğutma işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilir. Dolayısıyla hem pratik hem de hesaplıdır.

Merkezi iklimlendirmeler, bulunduğunuz ortamın havasını istenilen dereceye getirebilmek için iki farklı bobin içerir. Soğutma kompresörü, merkezi hava ünitesinde ortamın her yerine havayı üflemek için kullanılan fan ünitesinden ayrı olarak mekânın dışına yerleştirilmiştir. Merkezi hava ünitesi, ofis genelindeki mevcut ısıtma ve soğutma kanallarını kullanarak tüm yeri eşit şekilde soğutabilir ya da ısıtabilir.

Merkezi iklimlendirme açıldıktan sonra içerideki likit gaza sistem tarafından belirli bir basınç uygulanır. Bu gaz istenilen sıcaklıkta buharlaşır ve yine buhar halinden gaza dönüşür. Bu yönüyle oldukça pratik ve kullanışlıdır. Isıtma ve soğutmada kullanılan pompa türlerinden biri inline pompalardır.

Merkezi Isıtma Sitemleri

Merkezi ısıtma sistemi, bir binanın (veya bir binanın bir bölümünün) tüm iç kısmına bir noktadan birden fazla odaya kadar sıcaklık sağlaması ile öne çıkar. Bina iklimini kontrol etmek için diğer sistemlerle birleştirildiğinde, tüm sistem bir şekilde çalışabilir. Binanın sıcaklığını kontrol etmek için diğer sistemlerle birlikte de kullanılabilir olması pratik yönünü gösterir. Genel olarak yüksek katlı konut, ofis binası, alışveriş merkezleri ve oteller gibi ticari binalar içerisinde kullanılır.

Merkezi ısıtma sistemleri aynı iklimlendirme gibi tüm binayı eşit bir şekilde ısıtır. Sistem genellikle hiç kapanmaz ve belirli bir dereceye geldiği zaman kendiliğinden durur.

Merkezi Soğutma Sistemleri

Merkezi soğutma sistemleri, ısıtmaya göre daha az enerji harcayabilmektedir. Bu sistemler havayı merkezi bir yerde soğutan bir sistemdir. Kanallara bağlı olarak soğuk hava ofisdeki çeşitli odalara fanlar ve bu kanallar aracılığıyla dağıtılır. Merkezi soğutma sistemleri üç ayrılmaz parçadan oluşur. Bunları sıralama gerekirse, kondenser, kompresör ve evaporatör isimlerini görebiliriz.

Hem merkezi ısıtma hem de merkezi soğutma sistemleri karmaşık altyapısı olan teknolojik ürünlerdir. Genel olarak iş yerlerinde kullanılırlar.

.

Merkezi İklimlendirme Sistemleri

Merkezi iklimlendirme sistemleri kanal vasıtası ile hava sirkülasyonu sağlar. İçerideki havanın bu kanaldan çekilmesi ile sürekli olarak değişim sağlanır.

Merkezi Soğutma Sistemleri

Merkezi soğutma sistemleri üç ayrılmaz parçadan oluşur. Bunları sıralama gerekirse, kondenser, kompresör ve evaporatör isimlerini görebiliriz.

Merkezi Isıtma Sistemleri

Merkezi ısıtma sistemleri aynı iklimlendirme gibi tüm binayı eşit bir şekilde ısıtır. Sistem genellikle hiç kapanmaz ve belirli bir dereceye geldiği zaman kendiliğinden durur.

E-Posta

info@rzg.com.tr

Telefon

0850 346 0 794

Adres

Merkez: Atatürk Mh. Güner Sk.
Teknik Yapı Metropark B2 Blok
Kat: 26 D: 212 İkitelli
Küçükçekmece / İstanbul
Şube: Esenşehir Mh. Rençber Sk. No: 14/1
RZG Apartmanı Ümraniye / İstanbul

Bize mesaj gönderin

Sorularınız mı var. Bize mesaj göndererek numaranızı bırakın. Sizi en kısa sürede arayalım.