mekanik otomasyon sistemleriMekanik Otomasyon Sistemleri, işletmelerde üretim kontrolünden binalarda günlük yaşamımızı daha konforlu hale getiren geniş bir yelpazeye sahip sistemlerdir. HVAC – Mekanik Otomasyon Sistemleri dahilinde; Klima Santralleri, Sirkülasyon – Isıtma – Soğutma Pompaları, Pis Su Pompaları, Yangın Pompaları, Kanal Tipi ve Hücreli Tip Fanlar, Merdiven Basınçlandırma Fanları, Su Depoları, Jet Fanlar, Hidroforlar, Boyler, Kazan, Eşanjörler, Soğutma (Chiller) Grupları gibi HVAC (Heating, Ventilating and Air Conditioning) sistemine ait mekanik cihazların tek bir merkezden kontrolü, izlenmesi ve raporlanması sağlanmaktadır.

Rzg İklimlendirme olarak, çeşitli protokoller üzerinden (BacNet, ModBus…) Paket Tipi Klima Santralleri, Chiller, VRV Cihazları gibi tüm elektromekanik ekipmanlar ile Aydınlatma Otomasyonu, Enerji Otomasyonu ve tüm Zayıf Akım Sistemleri’nin, BMS (Bina Yönetim Sistemi) ile 3.Parti entegrasyonunda yenilikçi çözümler sunmaktayız.

Mekanik Otomasyon Sisteminin Avantajları

Binada çalışan teknik eleman sayısı büyük ölçüde azaltılır. Tüm mekanik sistem tek bir noktadan izlenir ve müdahale edilir. Uzaktan erişimi ve kontrolü sağlar. Tesisat ve sistemlerdeki sorunlar anında fark edilerek çözüme kavuşturulur. Doğru ve verimli kontrol sayesinde cihazların ömrü uzar. Sistem zaman programları sayesinde istenildiği saat ve tarih aralığında çalıştırılıp durdurulabilir. Yakıt ve enerji gibi giderleri iyi ve doğru bir otomasyon ile minimuma indirmek mümkündür. Yedekli çalışan cihazlarda sıralı çalışma sistemi ile cihazların eş yaşlanmaları sağlanır. Cihazların çalışma saatleri toplanarak, periyodik bakım programları hazırlanabilir.

E-Posta

info@rzg.com.tr

Telefon

0850 346 0 794

Adres

Merkez: Atatürk Mh. Güner Sk.
Teknik Yapı Metropark B2 Blok
Kat: 26 D: 212 İkitelli
Küçükçekmece / İstanbul
Şube: Esenşehir Mh. Rençber Sk. No: 14/1
RZG Apartmanı Ümraniye / İstanbul

Bize mesaj gönderin

Sorularınız mı var. Bize mesaj göndererek numaranızı bırakın. Sizi en kısa sürede arayalım.