Vrf sistemleri periyodik bakımları nasıl yapılmalıdır?

Merkezi ısıtma, soğutma ve havalandırma olarak bilenen vrf sistemleri belirli aralıklarla periyodik bakıma ihtiyaç duyan sistemlerdir. Vrf nedir yazımızda vrf sistemlerinin enerji tasarrufu ile geniş alanları soğutmak, ısıtmak veya havalandırmak amacı ile kurulduğunu belirtmiştik. Vrf sistemleri periyodik bakımları zamanında ve eksiksiz olarak yapılmadığında ana amacı olan enerji tasarrufu ve az enerjiyle maksimum faydayı sağlayamamaktadır. Düzenli bakımları yapılan bir vrf sistemi, konfor ve sürekli temiz hava sağlayabilir.

İşletmelerde, iklim koşullarının değişimi, kanal ve filtrelerin iklim koşullarına göre sürekli kirlenmesi vrf sisteminin işlevini yapamamasına ve enerji maliyetinin artmasına neden olur.

Merkezi iklimlendirme ve havalandırma sistemlerinde uzman ekibimiz ile yıllık bakım anlaşmaları ile vrf sistemi periyodik bakım hizmetleri vermekteyiz. Vrf sistemi periyodik bakım hizmetlerimizde filtrelerin değişimi / temizlenmesi, kanal temizliği, harcanan enerjinin optimum düzeyde tutulması (buraya periyodik bakımda yaptığımız hizmetlerin eklenmesi lazım) işlemleri sırası ile yapılmaktadır.

Bize Ulaşın

Projeleriniz ve servis talepleriniz için mesajınızı bırakın. En kısa sürede yanıtlayacağız.